energetikai tanúsítvány árak 2024
Energetikai tanúsítvány készítése, gyors határidővel adásvételi szerződéshez Ráckeve környékén. Az árak 2024. október 1-től érvényesek, adásvételi szerződéshez vagy bérbeadáshoz. Az ár tartalmazz a kiszállási költséget is.
Típus | Árak Bruttó |
Társasházi lakás 80 m2-ig* | 24.500.-Ft |
Társasházi lakás 80 – 140 m2* | 26.500.-Ft |
Társasházi lakás 140 m2-től* | Egyedi árak |
Tetőtéri lakás 80 m2-ig | 32.000.-Ft |
Tetőtéri lakás 80 m2-től | Egyedi árak |
Felújítandó ház AKCIÓ | 27.000.-Ft |
Egyszintes családi ház, házrész 80 m2-ig | 30.500.-Ft |
Egyszintes családi ház, házrész 81 – 150 m2 | 34.500.-Ft |
Többszintes családi ház, sorház 150 m2-ig | 37.500.-Ft-tól |
„régiből” új tanúsítvány készítése** | 12.000.-Ft |
Többszintes családi ház, sorház 151 m2 felett | Egyedi árak |
Nyomtatás és postázás | 2.000.-Ft |
2024. október 1-től a Lechner Nonprofit Kft bevezeti a tanúsítványonkénti 2.000.-Ft rendszerhasználati díjat. Az ár tartalmazza a rendszerhasználati díjat is.
* Az ár nem vonatkozik a tetőtéri vagy belső 2 szintes lakásra.
Megrendelés a 06-20-912-1405-ös telefonszámon
Mobiltelefonról azonnal hívható, kattintson a telefonszámra. Hétfőtől – csütörtökig 8:00 – 17:00, pénteken 8:00 – 14:00 óra között elérhető vagyok.
Az árak 2024. október 1-től érvényesek, adásvételi szerződéshez vagy bérbeadáshoz, budapesti kiszállással, helyszíni szemlével és mérésekkel. Az ár egy helyrajzi számmal és egyféle fűtési rendszerrel rendelkező lakásra vagy házra vonatkozik. Tartalmazza az ár a kiszállási költséget is.
* Az ár nem vonatkozik a tetőtéri vagy belső 2 szintes lakásra. Az ár nem vonatkozik napelemes vagy elektromos fűtésű ingatlanhoz.
** A „régiből” új tanúsítvány készítését abban az esetben tudom vállalni, ha én készítettem az energetikai tanúsítványt és nem történt azóta jelentős változás. Az új számítási módszertan teljesen megváltozott, lényegesen több információt szolgáltatnak az új energetikai tanúsítványok.
Elkészítés a helyszíni szemlétől számítva 2 munkanapon belül. Az aláírással ellátott, lepecsételt energetikai tanúsítványt E-mailben küldöm. Sürgősségi felár +8.000.-Ft; a helyszíni szemlétől 12 órán belül kiállítom az energetikai tanúsítvány, ha tudom vállalni.
Általában elektronikus formában elfogadják a tanúsítványokat a szerződésekhez. Az ár nem tartalmazza a nyomtatás és postaköltséget. Nyomtatás és postaköltség + 2000.-Ft, ha kéri.
Az elkészült dokumentum HET (Hiteles Energetikai Tanúsítvány) kódot és QR kódot is tartalmaz. Az Országos Építésügyi Nyilvántartás generálja és az E-tanúsítás elektronikus nyilvántartásban lekérdezhető. Ha hozzájárult a tanúsító, akkor több információ is megtekinthető.
Nem lakóépülethez, üzlethelyiséghez, irodához, pályázathoz és használatbavételi engedélyhez jelenleg nem tudom vállalni az energetikai tanúsítványok elkészítését.
Mi az energetikai tanúsítvány?
Az energetikai tanúsítvány egy energetikai megfelelőséget igazoló számítás. A tanúsítvány megmutatja, hogy milyen szintű az adott épület energiahatékonysága. Megmutatja az épület összesített energetikai jellemzőjét és a CO2 kibocsátás értékét. A közel nulla energiaigényű épület követelmény értékéhez képest, százalékos arányban kifejezve.
Az energetikai tanúsítvány az EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS (EU) 2018/844 IRÁNYELVE (2018. május 30.) az épületek energiahatékonyságáról szóló 2010/31/EU irányelv és az energiahatékonyságról szóló 2012/27/EU irányelv módosításáról szóló irányelvet szolgálja.
Unió elkötelezett egy fenntartható, versenyképes, biztonságos és dekarbonizált energiarendszer kialakítása iránt. Az energiaunió és a 2030-ig tartó időszakra vonatkozó éghajlat- és energiapolitikai keret ambiciózus uniós kötelezettségvállalásokat tartalmaz a következők tekintetében: az üvegházhatásúgáz-kibocsátás további, az 1990. évi szinthez képest 2030-ig legalább 40 %-kal történő csökkentése, a megújulóenergia-fogyasztás arányának növelése, az uniós szintű célkitűzéseknek megfelelő energiamegtakarítás, valamint az európai energiabiztonság, versenyképesség és fenntarthatóság javítása.
EU elkötelezett aziránt, hogy 2050-re fenntartható, versenyképes, biztonságos és dekarbonizált energiarendszert alakítson ki. A tagállamoknak és a beruházóknak az említett cél eléréséhez arra irányuló intézkedésekre van szükségük, hogy 2050-re elérhető legyen az üvegházhatásúgáz-kibocsátásra vonatkozó hosszú távú cél és megvalósuljon az Unió teljes széndioxid-kibocsátásának hozzávetőlegesen 36 %-áért felelős épületállomány dekarbonizálása.
Törekedni kell az energiaellátás dekarbonizálása és a végső energiafogyasztás csökkentése közötti költséghatékony egyensúly megtalálására. E célból a tagállamoknak és a beruházóknak olyan, egyértelmű elképzelés alapján kell kialakítaniuk szakpolitikáikat és beruházási döntéseiket, amely a rövid távú (2030), középtávú (2040) és hosszú távú (2050) célok elérése érdekében indikatív nemzeti energiahatékonysági mérföldköveket és intézkedéseket tartalmaz.
E célokat és az Unió általános energiahatékonysági törekvéseit szem előtt tartva alapvető fontosságú, hogy a tagállamok meghatározzák hosszú távú felújítási stratégiáik elvárt eredményeit.
A Bizottság hatástanulmánya szerint az energiahatékonyságra vonatkozó uniós célok költséghatékony megvalósításához évente átlagosan az épületállomány 3 %-át kellene felújítani. Figyelembe véve, hogy az energiamegtakarítás esetenkénti 1 %-os növekedése a földgázimport 2,6 %-os csökkenését vonja maga után, a meglévő épületállomány felújítására vonatkozó törekvések egyértelműsítése nagy jelentőséggel bír. Forrás: An official website of the European Union
Az EU az európai klímarendeletben vállalja, hogy a 2050-re eléri a karbonsemlegességet
Az EU célja, hogy 2050-re klímasemleges legyen. Egy olyan gazdaság, amely nulla nettó üvegházhatásúgáz-kibocsátással jár. Ez a célkitűzés az európai zöld megállapodás középpontjában áll valamint az EU Párizsi Megállapodás szerinti globális éghajlat-politikai kötelezettségvállalásával van összhangban. Az EPBD célja, hogy elősegítse az épületek energiateljesítményének javítását az Európai Unión belül. Az EU-ban a fűtés, a hűtés és a háztartási meleg víz a háztartások által fogyasztott energia 80 %-át teszi ki.
Európa karbonsemlegessé válásához szükség van az Unió épületeinek felújítására, hogy növekedjen energiahatékonyságuk, és kevésbé függjenek a fosszilis tüzelőanyagoktól. A „kibocsátásmentes épület” az új épületekre vonatkozó új szabvány: azt a szintet jelenti, amelyet a mélyfelújítások által 2030-ig el kell érni, 2050-re pedig a tervek szerint a teljes épületállománynak el kell érnie. Forrás: az Európai Unió hivatalos honlapja
A tanúsítvány célja
Az energiatanúsítvány bevezetésével az volt az Európai Unió célja, hogy hosszabb távon az alacsony energiaigényű, korszerű épületek irányába tolódjon a kereslet. További cél, hogy információt adjon és javítsa az épületállomány energiahatékonyságát és hozzájáruljon a CO2 kibocsátás csökkentéséhez. Segítse a tulajdonosokat és a vevőket vagy a bérlőket az ingatlan energetikai állapotának megismerésében. Előmozdítsa az energetikai korszerűsítést és hozzájáruljon az energiaköltégek csökkentéséhez.
Mit mutat meg az energetikai tanúsítvány?
Az energetikai tanúsítvány a lakás energetikai tulajdonságairól tájékoztat. Megmutatja az épület vagy a lakás összesített energetikai jellemzőjét, vagyis az 1 m2-re jutó éves nem megújuló primer energia felhasználását, és a CO2 kibocsátás értékét. A közel nulla energiaigényű épületek követelményhez képest százalékban kifejezve. Tartalmaz még többek közt épületszerkezeti, épülettechnikai rendszer értékelést és részletes korszerűsítési javaslatot is.